به گزارش ایسنا، مقامات حج ایران و عربستان در جریان مذاکرات حج 98 توافق کردند مراسم برائت از مشرکین با وجود مخالفت‌هایی در رژیم سعودی، همانند سال‌های گذشته در چادرهای محل اسکان زائران ایرانی برگزار شود.

مراسم برائت از مشرکین فرصتی است تا ابعاد سیاسی حج را در عین وحدت مسلمانان جهان به نمایش بگذارد. پیام مقام معظم رهبری به زائران بیت‌الله الحرام نیز در این مراسم از سوی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خوانده شد. این پیام به زبان‌های آذری، اردو، اسپانیایی، انگلیسی، پشتو، ترکی، روسی، سواحلی، عربی، فرانسه، هندی و هوسا ترجمه شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت ـ در این مراسم درباره فلسفه برائت از مشرکان سخن گفت و تاکید کرد: «برائت» موضوع جدیدی نیست.

وی بیان کرد: ما خدا را شاکریم که به ملت مسلمان ایران عقل سلیمی عنایت کرد که همگرای مستکبرین کودک‌کش و ظالمان بی‌منطق نیست.

زائران حاضر در این مراسم در حالی که پلکاردهایی در محکومیت استکبار و صهیونیسم در دست داشتند، شعارهایی علیه جنایتکاران و جنگ برافروزان جهانی سر دادند.

در پایان این مراسم، قطعنامه‌ی برائت از مشرکین در حج ۹۸ که بر ضرورت ایستادگی امت اسلامی در برابر نظام استکبار و سلطه و حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین تاکید دارد و هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم جنایتکار صهیونیستی محکوم شده است، خوانده شد.

نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید و مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت در کنار زائران ایرانی در مراسم برائت از مشرکین حضور داشتند و زائرانی از کشورهای دیگر نیز این مراسم را همراهی کردند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید